Litery 3D pobierają mało energii, za to przynoszą spodziewany efekt marketingowy

Świat reklamy nieustannie się rozwija. Powstają nowe rodzaje działań promocyjnych, a w ich ramach - nowe formy. Jednak mimo takiego dużego wyboru wciąż warto postawić na litery 3D.

Jest to podstawowa forma reklamy zewnętrznej. Znamy ją od lat. Początkowo święcące litery 3D widzieliśmy na filmach amerykańskich, a po 1989 roku możemy obserwować w polskiej przestrzeni i rzeczywistości.

Litery 3D są w gruncie rzeczy prostym i - w porównaniu do mediów - względnie tanim przekazem reklamowym. Niektórym na pewno spowszedniał. Nie trzeba jednak z niego rezygnować na rzecz innych, droższych (np. spotów telewizyjnych czy bilbordów). Istnieją bowiem sposoby, żeby litery 3D znowu stały się skuteczne w promowaniu marki, firmy, produktu czy usługi. Jakie?

Wiele zależy od wzornictwa - powinno być oryginalne. Ważne są też świeże pomysły. Kluczową rolę odgrywa lokalizacja napisu, położenie obiektu, do którego przymocowane zostaną litery 3D. Należy również dopasować je do specyfiki i charakteru promowanego produktu.

Litery 3D muszą być widoczne, niektórzy spece twierdzą, że nawet spektakularne. Powinny zapadać w pamięć, wzbudzać podziw odbiorców, czyli przechodniów, kierowców i innych osób, które spojrzą na litery 3D podczas podróży czy spaceru po mieście. Dzięki temu ludzie zapamiętają przekaz (treść), który w końcu jest w tym wszystkim najważniejszy.

Tanie długopisy reklamowe a skuteczność działań marketingowych

, przyszykować bezpłatne konkursy, w jakich każdy otrzyma co najmniej nagrodę gwarantowaną (choćby wspomniany teraz przyrząd do pisania). Taniutkie długopisy reklamowe mogłyby być dołączane do produktów jako gratisy.

Antykwariaty w internecie

Wirtualny antykwariat daje odwiedzającym go osobom olbrzymie możliwości. Przede wszystkim, dzięki adekwatnym wyszukiwarkom, pozwala szybsze odnalezienie poszukiwanej książki, czy odmiennego przedmiotu.

Balony foliowe