Na dużą skalę - oświetlamy budynki miejskie nie tylko na święta.

Bogato urozmaicone światełkami są wystawy

Imponujące oświetlenia miejskie najczęściej widujemy w okresie bożonarodzeniowym lub tuż przed nim. Moda z zachodu, która przyszła do nas już kilka lat temu skłania do zawieszania kolorowych lampek na budynkach i drzewach. Bogato zdobione światełkami są również wystawy sklepów i biur. Nie mniej znajduje się ich w prywatnych mieszkaniach. Miła atmosfera panująca dzięki takim działaniom udziela się przechodniom i domownikom.

Wyżej wymienionych zadankiem

W ostatnich czasach, na dużą skalę używa się też oświetleń o innych porach roku. Ich zadaniem nie jest tylko zapewnienie nam przyjemnego klimatu. Mają być swoistą reklamą, widoczną już z daleka tak w dzień, jak i w nocy. Do tego celu najczęściej wybiera się diody i żarówki LED. Stosunkowo niewielkie rozmiary i duża wydajność przemawiają za ich wykorzystaniem. Miasta chcące ściągnąć do siebie turystów oraz zainteresować zabytkami własnych mieszkańców, zaczynają stosować rozmaite rozwiązania pozwalające atrakcyjnie oświetlać konkretne budynki. Różnej wielkości lampy umieszczane przy dachu, gzymsach i parapetach dają wspaniałe efekty iluminacyjne.

Pociągającą dekoracją terenów zabudowanych

Do rozjaśnienia nieruchomości wybiera się najczęściej żarówki o neutralnych barwach takich, jak mleczne czy żółte. Ciekawą ozdobą terenów zabudowanych jest również oświetlanie mostów czy wież ciśnień. Takie konstrukcje pozwalają na łatwy montaż żarówek. Bijąca od nich jasność jest z reguły bardziej widoczna.

Prywatnych mieszkaniach wykorzystywane, by

Poza tym, częściej używa się tu świateł kolorowych, które intensyfikują atrakcyjny wygląd nieruchomości. Oświetlenie LED dobrze sprawdza się teżw domu, na co dzień. W prywatnych mieszkaniach jest wykorzystywane, by wyeksponować wewnętrzne gzymsy lub konkretne ściany. Znacznych rozmiarów żyrandole i listwy świetlne mają zwracać uwagę na estetykę wystroju.